Forum
Autor
Wiadomość
Ilość wiadomości: 326
Dodano: 2011-01-19 17:02:24
Cześć wszystkim. Mam na imię Adam. Jakiś czas temu szukając pomocy w walce z uzależnieniem trafiłem do instytucji zwanej "Reto". Na miejscu okazało się że jest to sekta a personel nie ma pojęcia o leczeniu uzależnień ani wykształcenia kierunkowego. Trzymali mnie tam wbrew mojej woli zabrali pieniądze. Nie zrozumcie mnie źle nie jestem gościem który obraził się na nich kiedy okazało się że każą mi pracować i nie dadzą ćpać. Ja tam pojechałem bo naprawdę chciałem się ratować. Problem polega na tym że liderzy (tak o sobie mówią prowadzący placówkę) nie potrafili nic oprócz stwierdzenia że jestem opętany przez demony. To naprawdę niedobre miejsce. Polecam też reportaż o nich dostępny na stronie "Superwizjera". Trzeba kliknąć w archiwum i przejść do daty 18-01-2010.
1217254390.jpg
Ilość wiadomości: 286
Dodano: 2011-01-19 20:11:39
Nie przesadzaj chłopie..w wojsku pewnie nie byłeś..
szkodnik
Gość
Dodano: 2011-01-19 21:25:59
witam.przyznam racje ja tez jestem uzalezniony, chcialem sobie pomoc ,i hcialem zeby mi pomogli ale niestety oni nie pomagaja .tylko robia z nas glupich bo przeciesz kim my jestesmy cpunami hehe dla ludzi zerami......
1217254390.jpg
Dodano: 2011-01-19 21:36:09
Nie wiem czy wiecie ale przede wszystkim trzeba sobie pomóc samemu nikt nawet jakby nie wiem jak chciał nie pomoże jeżeli nie otworzymy się i nie będziemy chcieli pomocy...to podstawa...Mi pomogło i nie było tak strasznie jak opisuje adam1979....byłem w otwocku,w górze kalwarii no i w bojszowych..I to nie żadna sekta człowieku...Ale trzeba jakoś to wytłumaczyć,kumam
Dodano: 2011-01-20 09:17:09
Słuchaj Jerzyk, Reto to jest sekta. Mówią o sobie, że są "chrześcijańskim ośrodkiem", problem jednak polega na tym, że z chrześcijaństwem ma to niewiele wspólnego, bo gdzie w Biblii (na którą sekta Reto się powołuje) masz to, co tam się dzieje. Ośrodkiem również nie są, nie mają ani personelu, ani terapii. Sekta i tyle. Ty Jerzyk jesteś tym gościem, który ich bronił na gorakalwaria.net.pl? Masz ochotę, to odezwij się do mnie na yoonior4@gazeta.pl. Wtedy może napiszę więcej. A porównywanie ośrodka, czyli miejsca leczenia uzależnień do wojska, czyli miejsca, gdzie człowiek uczy się zabijać... Orginalne, ale nie trafione. Przestrzegam wszystkich przed sektą Reto!
Dodano: 2011-01-20 12:39:56
Jerzyk, człowieku, czy ja dobrze widziałem, czy ty naprawdę polecałeś na forum "Reto" dla dziewczyny? Wiesz napewno, że sekta reto nie prowadzi w Polsce domu dla kobiet. Te, które się do nich zgłoszą po pomoc są wywożone do Hiszpanii lub Chorwacji. Autorka reportażu o Reto z TVN'u opowiedziała mi historię człowieka, którego żona z dzieckiem wyjechała 8 lat temu do sekty Reto w Hiszpanii. Już ich nie zobaczył. Dlaczego werbujesz ludzi do sekty, która nie pomoże w walce z nałogiem a bedzie próbowała zatrzymać ludzi w swoich szponach na całe życie? Jaki masz w tym interes? Wiesz, że sekta Reto, to nie ośrodek, że tam nie ma żadnej terapii. Odezwij się na yoonior4@gazeta.pl, wymienimy się nr.tel. Chce z toba pogadać. Czekam.
Dodano: 2011-01-21 16:30:45
Tak, jak myślałem, Jerzyk się nie odezwał. Jak można polecać cierpiącym z powodu uzależnienia ludziom sektę, w której nie ma osób mających pojęcie o leczeniu uzależnień i wmawiać im, że to ośrodek? Hipokryzja. Ale to czyni z Jerzyka prawdziwego "reciarza". Oni tak mają; na koszulkach hasło "Biblia naszym drogowskazem" a w rzeczywistości brak moralności i kalekie sumienia. Zachęcam tych, którzy chcą powiedzieć NIE swoim nałogom, żeby to zrobili, ale po pomoc zgłoście się do tych, którzy sie na tym znają. Polecam misję społeczną Teen Challenge. Oprócz ośrodków prowadzą punkty konsultacyjne w różnych miastach Polski. Więcej info na ich stronie www.teenchallenge.pl
1217254390.jpg
Dodano: 2011-01-21 22:39:25
Hej adamie1979(nie wiem czy wiesz ale 1979 w Twojej "ksywce" to mój rocznik) ale mnie pojechałeś że cho-oho,he,he...Powiem krótko...Źle myślałeś, bo odezwałem się i podam Tobie numer,nie ma problemu,i z chęcią pogadam skoro masz taką wolę....To co mówisz wieje grozą,nieźle,,he,he...Ja jakoś żyję,nikt mnie nie wywiózł na całe życie...Jakbyś przestudiował moje wpisy trochę więcej byś się o mnie dowiedział..Dlatego teraz piszę bo wpadłem na parę godzinek na chatę,miałem kurs miejscowość obok.Od środy do środy jeżdżę w trasie,nie zjeżdżam do domu...Po prostu dzień i noc 7 dni w tygodniu jestem w robocie a na laptopa jeszcze mnie nie stać..Taki właśnie mnie trzyma "interes z Reto"..Co do tego Teen Challenge inna instytucja według mnie a nie jakaś "sekta"..Uważam że każda instytucja która nam pomoże w walce z problemami,wyprostuje nasze pokręcone drogi i ludzie którzy stanęli nam na drodze ku temu lepszemu są warci tego by szanować ich i mieć o nich dobre zdanie...I nie uważam się za żadnego "reciarza" człowieku, o koszulce nie wspominając bo za mały staż miałem..ale czas który tam spędziłem i poznałem to wszystko poszedł na lepsze w nowym życiu...Tu gdzie pracuję i mieszkam nikt mi nie pomoże a tym bardziej nikt o mnie nie zadba, jak sam za siebie nie zadbam i nie pomogę sobie sam...Powodzenia i usłyszenia..
Dodano: 2011-01-22 16:49:25
Tak Jerzyk, pewnie. Ty żyjesz i masz się i masz się dobrze, ale powiedz to temu kolesiowi, któremu sekta Reto zabrała żonę i córkę, powiedz to Arturowi z reportażu w TVN (przypominam:strona superwizjera, archiwum, data 18-01-2010). Powiedz to Tomkowi R. ze Szczecina, choremu chłopakowi, który zamiast się leczyć siedział w sekcie, bo leaderzy Reto (mówią o sobie, że są "władzą ustanowioną przez Boga") wmówili mu, że ta choroba, to opętanie. Powiedz to wreszcie dla mnie, po tym, co tam przeżyłem, jak zabrali mi pieniądze i trzymali mnie wbrew mojej woli, choć chciałem pojechać z sekty Reto do prawdziwego ośrodka. Zresztą odebrałem maila, dzięki za nr.tel. Pogadamy sobie. A co do 1979, to też mój rocznik, więc jesteśmy obaj stare pryki smile
kristofer
Gość
Dodano: 2011-01-25 19:57:52
Adam jesteś kłamcą! Żal mi tylko Twoich rodziców bo są bardzo naiwni a Ty to z premedytacją wykorzystujesz. Program na tvn-ie jest tendencyjny i zrobiony przez osobę nie mającą pojęcia o problemach narkomani i alkoholizmu. Poprzez twoje wypowiedzi robisz krzywdę ludziom którzy potrzebują pomocy i naprawdę chcą się leczyć a nie ściemniać tak jak Ty. Tobie po prostu przydałby się pobyt np. w monarze tam byś dostał prawdziwy wycisk. Twoje argumenty są żenujące min. że narkoman na głodzie znajduje się pod ciągłą opieką lub że zabiera mu się pieniądze które on w10 min. zamienia na narkotyki ty opisujesz jako sekciarskie. Zdziwiony jesteś że musiałeś pracować a co się spodziewałeś wakacji w tropikach. O i najgorsze: miałeś kontakt z mamusią co dwa tygodnie-człowieku ty masz 32 lata. Skończ z kłamstwami, weź się w garść,żuć nałóg i wydoroślej!!!

Odpowiedz
Copyright © 2008-2010 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.
Autoagresja