Forum
Autor
Wiadomość
Augi
Gość
Dodano: 2017-02-08 15:12:47
Leczenie alkoholizmu przede wszystkim opiera na tym aby odtruć organizm i "działać" na czystym. Do tego potrzebny jest odwyk, a potem dopiero jakaś terapia. Jest ich wiele możliwych sposobów realizacji. Ja wybrałem stacjonarną w ośrodku w Ściejowicach. Ośrodek Wiosenna dobry, ma fajne warunki i program terapeutyczny. Po za tym chciałem być cały czas pod jakąś kontrolą aby nie pić bo jeżeli bym miał co parę dni terapię to bym pewnie wrócił do picia... Dlatego uważam, że takie ośrodki jak Wiosenna są najlepsze.
Gość
Dodano: 2017-02-08 21:56:26
Znowu reklama wiosennej? Jeśli tak, to raczej niedobrze to świadczy o tym ośrodku.
Susu
Gość
Dodano: 2017-06-07 13:21:04
Myślę, że najlepszym sposobem na wyleczenie się z alkoholizmu jest właśnie odwyk w ośrodku. Myślę, że odstawienie alkoholu to nie wszystko. Osoba uzależniona potrzebuje pomocy psychologa, by nie wróciła do nałogu za jakiś czas. Mój ojciec jakiś czas temu zakończył terapię w ośrodku Wsparcie i jeszcze do alkoholu nie wrócił. Oby tak dalej.
Gość
Dodano: 2017-06-07 19:07:17
Chyba ktoś pod różnymi ksywkami reklamuje ten ośrodek. Jeśli tak, to nie jest uczciwe.
Celiia
Gość
Dodano: 2017-06-25 12:01:21
Przed podjęciem jakichś kroków (czy to chodzi o nas, czy o uzależnionych bliskich) dobrze jest nieco poczytać na ten temat. Polecam nie tylko fora, ale przede wszystkim książki czy strony (chociażby internetowy poradnik http://leczenie-uzaleznienia-poradnik.pl/). Oczywiście każdy przypadek jest inny i nie wszystko da się znaleźć w książce, ale jednak lepiej mieć więcej informacji o tej chorobie i sposobach leczenia (ośrodek, terapeuta, leczenie farmakologiczne itp.)
Adriamm
Gość
Dodano: 2017-10-31 12:59:14
Jestem zadowolony ze współpracy z ośrodkiem Want, uzaleznienia-terapia.pl.
zenek 565
Gość
Dodano: 2018-01-26 15:55:43
Udało mi się samodzielnie opanować alkoholizm. Chodziłem na grupy AA przy ośrodku Want na Kaszubach. Miałem nawrót i postanowiłem im zaufać na dłuższej terapii. Opłaciło się i w sumie żałuję, że sam się zmagałem z uzależnieniem. Było trzeba od razu zgłosić się do profesjonalistów.
majaa
Gość
Dodano: 2018-02-13 11:06:17
Spróbuj w Egomocji w Krakowie. Mojemu tacie pomogli, może Tobie również się uda :)
Bassa
Gość
Dodano: 2018-04-06 20:39:54
Najgorzej na wsi, bo nie ma jak uciec od pijących. Mam znajomego, który zajmował się budowlanką miał swoją ekipę. Wiadomo jaką, chłopy robili do pierwszej wypłaty, potem zbierał ich po knajpach, po krzakach, bo znali się na robocie (jak byli trzeźwi). Pił z nimi wiecha... te rzeczy. Miał mądrą młodą żonę i córeczkę. Baba we wsi robiła mu publiczne awantury, niewiele pomagało, choć bardzo ją kochał i dziecko też. W końcu wyrzuciła go z domu. Latem mieszał po krzakach, w samochodzie. Na szczęście nikt go nie przyjął pod dach. Przyszła zima, skruszał. Chyba ksiądz mu nawrzucał. Zgodził się na wyjazd, detox, terapia, pomogło, teraz ma nowy nałóg, nałogowo chodzi na ryby ( nie pije).
Uważam, że odstawę wyleczenia można zbudować daleko od swojego środowiska, żeby łatwiej można było zbudować nowe życie. Taki program prowadzi Robert Banasiewicz na Mazurach w https://rehab-terapia.pl/

1234
Odpowiedz
Copyright © 2008-2010 Narkotyki.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kliknij tutaj aby skontaktować się z administratorem.
Autoagresja